Januar gikk veldig fort i år, mye fortere enn den pleier synes jeg og vi har kommet til den første søndagen i februar, snart er det duket for VM både i skiskyting og langrenn, jeg gleder meg! Men nå er det altså tid for en av ukens høydepunkter, En smakebit på Søndag er et populært konsept som Mari og bloggen Flukten fra virkeligheten står bak.
I går kveld begynte jeg på Flink pike som er den tredje romanen til Gillian Flynn og derfor kommer dagens smakebit nettopp fra denne boken.
Når jeg tenker på kona mi, tenker jeg alltid på hodet hennes, særlig formen. Den aller første gangen jeg så henne, var det bakhodet jeg så, og det hadde noe nydelig ved seg, ved vinklene. Som et blankt, hardt maiskorn eller en fossil i et elveleie. Hum hadde det man i viktoriatiden ville kalt et elegant formet hode. Du kunne lett se for deg hodeskallen. Jeg ville kjent igjen hodet hennes hvor som helst. Og det som er inni. Jeg tenker på det også: sinnet hennes. Hjernen, alle de kveilene, og tankene som piler gjennom kveilene som raske, frenetiske tusenbein. Som et barn forestiller jeg meg at jeg åpner skallen hennes, vikler ut hjernen og gransker den i et forsøk på å fange og holde fast ved tankene hennes. Hva tenker du,Amy? Jeg har stilt spørsmålet flere ganger enn noe annet i løpet av ekteskapet vårt, riktignok ikke høyt og riktignok ikke til den som kan svare. Antakelig samler slike spørsmål seg som mørke skyer over ethvert ekteskap: Hva tenker du på? Hvordan har du det? Hvem er du? Hva har vi gjort mot hverandre? Hva kommer vi til å gjøre??
Da blir det en sen frokost her og «Nanny» på tv, og så blir det en bloggerunde før dagens skiløp begynner.
I dag er det surt ute og veldig fint vær å sitte inne og kose seg.
.P.S På grunn av mye spam-kommentarer de siste ukene som har falt gjennom spam-filteret har jeg sett meg nødt til å godkjenne alle kommentaerer.


Spännande! Jag har fortfarande inte läst Gillian Flynn, men hennes Mörka platser står och väntar i hyllan.
LikerLiker
Dette er en bok jeg kunne tenke meg å lese. Tusen takk for smakebiten!
LikerLiker
Dette høres ut som en dramatisk og spennende bok! Jeg satte den straks på listen over bøker å lese, takk for tips og ha en fin søndag videre i snøværet 🙂
LikerLiker
Allerede notert! Er på vei til Bokbåten nå, og lista fylles
Rapport fra båten vil komme!
LikerLiker
Fikk denne i posten i går sammen med Serena. Det ble litt elle melle, og Serena vant. Men snøstorm og dårlig form gjør vel at jeg får startet i kveld. Ha en fin inne-søndag 🙂
LikerLiker
Ja, hvem drepte Amy. Ut ifra smakebiten kan man tenke sitt. Men det er vel å trekke en forhastet konklusjon. Så det er vel ikke annet å gjøre enn å lese den skal man ha svaret. Takk for smakebiten.
LikerLiker
Jeg har til gode å lese Gillian Flynn, men de to første bøkene hennes står på leselisten og jeg får føre på denne og. Kanskje jeg skal skynde meg å lese dem før hun får git ut et helt arsenal! 🙂
LikerLiker
Nå tror jeg at jeg skrev en kommentar som forsvant ut i cyberspace. Du får si fra om du finner den…
Det jeg prøvde å si var at jeg har de to første bøkene til Gillian Flynn på leselisten og at det an være greit å få lest dem før hun gir ut så mange at jeg ikke klarer henge med 🙂
Ha en fin søndag!
LikerLiker
Den du nevner har jeg ikke lest ennå, men har planer om å skaffe meg den.
LikerLiker
Bare hyggelig,Lise:-)
LikerLiker
Tusen takk for det,idag er det skikkelig inne vær, men det er nå kos deg også!
LikerLiker
En bok fyllt med bøker hadde vært tingen ja!
LikerLiker
Fikk «bare» denne men jeg hadde ikke spurt om mer heller, så da kan jeg jo bare ha det så godt. En fin søndag til deg også.
LikerLiker
Nei,det er slett ikke sikkert at det er slik det kan virke ved første øyekast, gleder meg til å lese videre:-)
LikerLiker
Ja,hehe…sikkert best det, har lest Åpne sår og den er litt spesiell og Mørke rom må jeg få lest en gang også.
LikerLiker
Jeg har måtte forhåndgodkjenne kommentarer fordi en del spam-kommentarer har falt gjennom filteret den siste tiden, men nå har jeg skrevet om det i innlegget. Kommer nok til å ta det vekk igjen om en stund.
LikerLiker
Denne må jeg jo bare ha! Likte hennes to forrige bøker veldig godt, selv om de er fæle. Men hun skriver så godt! Fin søndag til deg.:)
LikerLiker
dette var et flott boktips og smakebit !
er det tredje bok i en serie ? fikk virkelig lyst til å lese denne 😀
god søndag til deg og dine
LikerLiker
Jeg har kun lest Åpne sår men har lyst til å lese Mørke rom også.
LikerLiker
Det er ikke en serie dette,men tre ulike krimromaner. En fin søndag til deg også:-)
LikerLiker
Vet du; husbonden og jeg dro på kunstutsilling i snøværet! Omg, det er lenge siden jeg har vært på noe slikt, men det er sannelig noe jeg kunne tenke meg å gjøre mer av 🙂
LikerLiker
Takk for smakebiten, Beathe. Håper du har en koselig søndag. 🙂
LikerLiker
Det hørtes ikke dumt ut,en hel evighet siden jeg gjorde noe slikt!
LikerLiker
Bare hyggelig og tusen takk for det. Dagen har vært avslappende og fin og kvelden blir nok det samme.
LikerLiker
Ska bli intressant att se vad du tycker sen:-) Jag läste den i november och hade då också en smakbit från den:-D Flink pike var en intressant översättning av Gone Girl
LikerLiker
Huff, det var en rimelig ubehagelig måte å tenke på sin kones hode på – tror ikke dette er en bok for meg som raskt kan bli preget av litt uhyggelige ting. Noe av det jeg leser eller ser har en tendens til å manifestere seg i drømmene mine, så enkelte bøker og filmer holder jeg meg rett og slett unna.
Takk dog for smakebiten ; )
LikerLiker
Denne må jeg visst notere meg tittelen på…
LikerLiker
Er spent på om det er like «skummelt» hele veien, så jeg ser frem til å lese videre i boken.
LikerLiker
Det var creepy tanker dette ja, så gjenstår det å se om det fortsetter slik. Ønsker deg en fin uke!
LikerLiker
🙂
LikerLiker
Takk for smakebiten! Blir spennende å høre mer om den:) Plages også av spam, tror jeg også må sette på litt filter også snart:) Ha en strålende mandag Beathe!
LikerLiker
Spam-filteret skal jo ta det, men opplever i likhet med andre at endel faller gjennom likevel.Har ikke kommet så langt avgårde i denne for jeg leser faen ta skjebnen og den bergtok meg med det samme. En fin ettermiddag,isabella:-)
LikerLiker
Det anbefales, var en interessant opplevelse 🙂
LikerLiker